McAfee Stinger – Kolay Kullanımlı Antivirüs Programı İndir

McAfee Stinger Nedir?

McAfee Stinger, virüsleri, truva atlarını, kötü amaçlı yazılım bileşenlerini ve diğer kötü amaçlı uygulamaları virüslü Windows sistemlerinden etkili bir şekilde kaldırmak için kullanılan en popüler yardımcı programlardan biridir. Stinger ayrıca gerçek zamanlı koruma motoru sunar.

McAfee Stinger’da bulunan Gerçek Koruma, Windows sistemindeki şüpheli etkinlikleri izleyen gerçek zamanlı bir davranış algılama teknolojisidir.

Real Protect, sıfır gün kötü amaçlı yazılımları gerçek zamanlı olarak tespit etmek için buluttaki makine öğrenmesini ve otomatik davranış temelli sınıflandırmayı kullanır.

Stinger’ı çalıştırdığınızda McAfee Real Protect etkinleştirilir. Tam bir virüsten koruma korumasının yerini almaz, virüs bulaşmış sistemle başa çıkmak için özel bir araçtır.

McAfee virüsten koruma tarayıcısı, olası kötü amaçlı yazılımları aramak için seçilen yeri hızlı bir şekilde taramanıza olanak sağlar. Tarama dosyaları McAfee Stinger, tarama süresi, çok sayıda kontrol edilmiş dosya ve tespit edilen ve kaldırılan tehditlerin sayısı hakkında ayrıntılı bir rapor oluşturduğunda.

Tüm virüslü dosyalar otomatik olarak kullanıcının dosyaları tamamen silebileceği veya gerektiğinde geri yükleyebileceği karantina modülüne aktarılacaktır.

McAfee Stinger Ayarları kullanıcısı, İşlemler, Kayıt Defteri, Önyükleme Sektörleri, Rootkit’ler gibi hedef taramaları seçebilir, alt dizinler, arşiv içi, rapor uygulamaları ve alt dizinler gibi tarama seçeneklerini değiştirebilir ve McAfee Stinger’ın onarım, rapor gibi iş parçacığı algılaması için ne tür bir işlem yapması gerektiğini seçebilir. yeniden adlandırın veya kaldırın.

McAfee Labs, yalnızca ilk tarama için “Tehdit algılamada” eylemini “Rapor” olarak ayarlamanızı önerir. Uygulamanın GTI duyarlılığı ayarını da seçebilirsiniz.

Tehdit Listesi

Stinger, etkileyici tehdit listesini tarayabilir. McAfee Stinger Threat listesine tam olarak uygulama ana penceresinden erişebilirsiniz. Gelişmiş’e tıklayın ve Tehdit Listesi’ni seçin. McAfee Stinger’da taranmış tehditlerin tam listesini göreceksiniz.

Ayrıca tehditleri ismini girerek arayabilir, listeye göz atabilir ve hatta Stinger tehdit listesini TXT dosyasına kaydedebilirsiniz.

McAfee Stinger nasıl kullanılır?

Stinger virüsten koruma tarayıcısını kullanmak gerçekten basittir. Varsayılan olarak, McAfee Stinger, tarama sürelerini minimumda tutmak için çalışan işlemler, yüklü modüller ve kötü amaçlı yazılım tarafından bir makinede kullanıldığı bilinen kayıt defteri ve dizin konumlarını tarar.

Sistem Taramasını başlatmak için büyük kırmızı Tara düğmesine tıklayın. İsterseniz, taranacak dizini seçmek için taramamı özelleştirebilirsiniz.

Stinger Karantina

Stinger, temizlemeniz gereken tüm virüslü dosyaların yedeğini bulabileceğiniz karantina modülüyle birlikte gelir. McAfee Stinger tarafından algılanan kötü amaçlı yazılım bileşenlerini geri yükleme veya silme seçeneği de vardır.

Stinger Günlüğü

Günlük penceresinde, Stinger tarafından gerçekleştirilen her bir taramanın ayrıntılarını günlük dosyalarından görüntüleyebilirsiniz. Dosyaları tarihe göre gezin ve McAfee Stinger’daki eski günlük dosyalarını silin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir