Notepad ++ Yazılım Düzenleme Metin Editörü İndir

Notepad ++ nedir?

Notepad ++, sözdizimi, metnin sözcük kaydırması, belgenin bazı kısımlarını arama ve yerine koyma olasılığı olan metin dosyalarını düzenlemek için tasarlanmış bir uygulamadır.

Program, C, C ++, Java, C #, XML, HTML, PHP, Javascript, RC, makefile, ASCII, doxygen, INI, BATCH, ASP, VB / VBS, SQL, Amaç gibi birçok dilde vurgulamayı destekler. C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, TCL, Assembler, Ruby, Lisp, Şema, Özellikler, Diff, Smalltalk, Postscript ve VHDL. Notepad ++, sekmeli birden fazla dosyayı düzenleme, belgenin tamamını mini haritalama önizlemesi yapma, kaydedilen kelime veya karakterlerin miktarındaki istatistikleri görüntüleme, karakter kodlamasını değiştirme yeteneği sunar.

Notepad ++ ayrıca metni otomatik olarak tamamlama, tekrarlanacak eylemler dizisini kaydetme, bir özellik listesi görüntüleme, metni hızlı ve yakınlaştırma, imleci aynı anda birkaç yere yerleştirme ve düzenleme imkanı sunar. Dosyayı hızlı erişim için sık kullanılanlara ekleyin, Alt + Shift + Arrow klavye kısayolunu kullanarak tüm sütunu değiştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir