Opera – Tarayıcı Programı İndir

Opera Nedir?

Opera, yer imleri için destek, indirme yöneticisi, uzantılar için destek veya en sevdiğiniz sitelerin küçük resimlerini boş kartta gösteren Hızlı Arama gibi özellikler sunan bir web tarayıcısıdır. Windows 7 için Opera Tarayıcı indir.

Program, Google Chrome’da da kullanılan Blink tarayıcı motoru üzerinde çalışıyor. HTML5, CSS animasyonları, JavaScript / ECMAScript, DOM, SVG, XML, XHTML, coğrafi konum, mobil cihazlarda yönlendirme ve tuval için GPU hızlandırma dahil tüm en yeni Web teknolojilerini destekler.

Opera, sizin için eklentileri olmayan reklamları engelleyebilen ilk büyük tarayıcıdır. Testlere göre, yerleşik reklam engelleyicimiz, içerik açısından zengin web sayfalarının Opera’da% 90’a kadar daha hızlı yüklenmesini sağlar.

Norveçli tarayıcının benzersiz özelliklerinden biri Opera Turbo . Bu teknoloji, tarayıcının veri sıkıştırma kullanımı yoluyla web sayfalarının daha hızlı yüklenmesini ve sitelerin boyutunun% 80’e kadar düşürülmesini sağlar.

Tüm istekler (HTTPS hariç) Opera sunucuları tarafından işleme alınır ve sonra kullanıcıya gönderilir. Çözüm, yavaş internet bağlantıları ve mobil cihazlar için iyi çalışıyor. Ayrıca kenar çubuğundan Facebook Messanger ve Whatsapp’a da erişebilirsiniz.

Görsel yer imleri, sekme döngüsü ve özelleştirilebilir kısayollar gibi özellikler sizi izlemenizi sağlar ve zaman kazanmanızı sağlar. Opera yeni video pop-up özelliği sunuyor – herhangi bir eylemi kaçırmadan göz atmanızı veya diğer uygulamalarda çalışmanızı sağlayan hareketli bir video çerçevesi.

Pil tasarrufu özelliği, daha uzun süre dolaşmanıza yardımcı olur ve dizüstü bilgisayarın pil ömrünü% 50’ye kadar uzatır. Opera haber akışı, haberleri okumanızı sağlar. Dünyanın her yerinden tercih edilen haber kaynakları ekleyebilirsiniz.

Opera ayrıca, yerleşik bir PDF görüntüleyici ve Discover bölümünde ilginç içerikler gösteren bir arama motoru sunuyor. Opera tarayıcısından daha fazla yararlanmak için ek uzantılar yükleyebilirsiniz. Şu anda, Opera veritabanında 1000’den fazla ürün sunmaktadır.

Kenar çubuğundaki haberciler

Opera, tarayıcının solundaki Opera kenar çubuğundan kullanılabilen Facebook Messenger, VKontakte ve WhatsApp’ın tam sürümleriyle doludur. Bu özellik, internette gezinirken devam eden konuşmalara hızlı erişim sağlar.

Opera’yı indireceğiniz zaman, yeni bir mesaj geldiğinde tarayıcı sizi doğrudan tarayıcıda bilgilendirecektir. Yukarıdaki üç noktalı menü düğmesinden messengerın sesini kapatabilir veya oturumu kapatabilir veya mesajları sabitleyebilirsiniz, böylece gezinirken sohbet edebilirsiniz.

Anlık Görüntü Oluştur, düzenle ve kaydet

Opera, mevcut web sayfasının seçili kısmını kolayca yakalamanızı sağlayan bir anlık görüntü özelliği sunar. Opera’nın anlık görüntüsü, bir hediye için fikirleri tartışırken fiyat etiketini çizmek, bulanıklaştırmak veya karalamak için oklar ekleyebileceğiniz veya kalem aracını kullanabileceğiniz veya görüntülere emoji ekleyebileceğiniz temel düzenleme araçlarıyla doludur.

Seçili bir alanı çerçeveleyebilir veya Tam Ekran yakalayabilirsiniz. Düzenlenen görüntüleri sosyal medyada paylaşma seçeneği bile var.

Opera VR Oynatıcı

Opera, Oculus Rift, HTC Vive ve diğer OpenVR uyumlu cihazların oynatılması için dahili destek sunar. Bu cihazları sisteminize bağladığınızda, yapmanız gereken tek şey, örneğin YouTube’dan 360 derecelik bir video başlatmak.

VR çalma hemen hazırdır ve VR Player’ı Opera’da etkinleştirmezsiniz. Sanal gerçeklik kulaklıklarınız için doğrudan oynatma sistemi sunan ilk tarayıcıdır.

Anında Arama

ALT + Space tuşlarına basın veya adres çubuğundaki düğmeyi tıklayın, bir sorgu yazın ve Opera Instant Search özelliğini kullanarak anında sonuç alın. Hızlı Arama’yı açtığınızda, geçerli web sayfası kaybolur. Yeni arama çubuğu görünecek ve yeni aramanıza odaklanabilirsiniz.

Ayrıca, Anında Arama, açılan sekmeler arasında atlamak için de kullanılabilir.

Opera Akışı

Flow, bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan erişmek istediğiniz bağlantıları, videoları, görüntüleri ve notları paylaşabileceğiniz bir platformdur.

Flow, masaüstünüz için Opera tarayıcınızı, tüm cihazlarda paylaşılan verilerin tümüne sahip olmanızı sağlayan mobil tarayıcı Opera Touch ile bağlar.

Reklam engelleyici

Opera, reklamları gösteren tüm sayfaları hızlandıracak yerel bir reklam engelleyici ile doludur. Opera’nın reklam engelleyicisi, doğrudan tarayıcının içine yerleştirilmiştir. Reklam bloğu kurmanıza gerek yoktur, sadece tarayıcı ayarlarında reklam engellemeyi açmanız yeterlidir.

Opera’nın yerel reklam bloğunu kullanarak, herhangi bir web sitesindeki reklamları kolayca da kaldırabilirsiniz.

Ayrıca, reklamların engellenmesiyle ne kadar hızlı yüklendiğini ve kaç reklamın engellendiğini kontrol etmek için seçilen sayfa için bir hız ölçütü çalıştırabilirsiniz.

Ücretsiz VPN

Opera’yı indirirseniz, ücretsiz, entegre, sınırsız bir VPN servisine erişiminiz olacak, IP adresinizi gizlemenize izin veren sanal bir adresle değiştirilecek, web sitelerinin konumunuzu izlemesini ve bilgisayarınızı tanımasını zorlaştıracak.

 

Avrupa, Amerika veya Asya’da bir sunucu seçebilirsiniz. Opera VPN, özel bir tarama penceresinde de kullanılabilir.

Batarya koruyucu

Opera tarayıcısı, dizüstü bilgisayarınızın pil ömrünü benzersiz pil tasarrufu özelliği ile uzatabilir. Dizüstü bilgisayarınızın pil ömrünü bir saat kadar uzatarak şarj cihazı olmadan daha uzun süre gezinmenizi sağlar. Opera’nın güç tasarrufu büyüsünün çoğu arka planda gerçekleşir.

Örneğin, pil tasarrufu açıkken, arka plan sekmelerindeki etkinliği azaltır, gerekmeyen eklentileri otomatik olarak duraklatır ve dizüstü bilgisayarı şarj edene kadar tarayıcı teması animasyonlarını duraklatır.

Haber Okuyucusu

Opera’nın haber okuyucusunda, çeşitli kategorilerde ve farklı dillerde istediğiniz kaynakları seçebilirsiniz – en son haberler, spor, eğlence ve daha fazlası.

Para birimi, birim ve zaman dilimi dönüştürücüler

Opera, bilinen para birimlerini ve zamanlarını yerleşik para birimi, ölçüm ve zaman dilimi dönüştürücülerini kullanarak basit bir vurgu ile dönüştürebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir